Social Media

Paulo Pires Edra faz parte do Conselho Superbrands Angola 2019. Nascido em Angola, casado e pai de dois filhos, é Licenciado em Gestão de Marketing pelo IPAM - Instituto Português de Administração e Marketing, com várias especializações em Marketing Financeiro, Neuromarketing, E-commerce e Marketing Digital, assumindo desde 2018 as funções de Director de Marketing e Clientes da Companhia de Seguros Fidelidade Angola.

Teve um percurso profissional com mais de 16 anos em Marketing Bancário, tendo passado pelo Banco Comercial Português, Banco Mello, Finibanco e Montepio Geral, onde desempenhou funções de Direcção de Marketing em 6 Países diferentes – Portugal; Moçambique; França; Luxemburgo; Alemanha; Suíça. 

#SuperbrandsAngola #ConselhoAO2019

 

Comment on Facebook

Parabéns!!! Grande abraço

Parabéns Paulo, tú mereces. Forte abraço

És o Maior. Bjs e muito Sucesso e saúde

Parabéns. Beijinhos

Forte abraço amigo. À coisas que são intrínsecas. Sempre a considerar te...🤗

Parabéns!!!

Parabéns! 👏

Grande Edra, parabéns!

Isto sim é um CV! Já estava a ficar cansado só de ler.

Grande abraço meu caro. Muito sucesso nestas funções, e muito discernimento na escolha da Superbrands!

Está parabéns! CV muito recheado.

Maravilha parabéns Amigão

Boa!!

Meu caro , parabéns

Fiquem em boas mãos ❤️

Parabéns Paulo. Abraço

Forte abraço Paulo! Muitos parabéns!

Parabéns e muitos sucessos . Um forte abraço

Que o sucesso seja sempre uma constante na tua vida! Beijinhos e muitos parabéns!

Parabéns Paulo

Top Paulo muitos parabéns 🍾

+ View more comments

April 23rd, 11:27 am

Superbrands Albania

... See MoreSee Less

Artigo da Superbrands no Expansão desta semana, a partilhar uma visão sobre a transformação digital em Angola.
Research: When People See More Women at the Top, They’re Less Concerned About Gender Inequality Elsewhere.

READ MORE HERE: https://bit.ly/2VIIuBB
הברכות כבר מוכנות...  ואנחנו מתרגשים... בקרוב יידעו כולם את מי הכתירו הצרכנים הישראלים כ-Superbrands  לשנת 2019
Quote of the day!

#QuoteOfTheDay #Superbrands #SuperbrandsGreece
Video image

Comment on Facebook

Viprint has been selected as partner for Superbrand Albanias Choice 2018
Caffè Vergnano Albania has been selected as partner for Superbrand Albanias Choice 2018

 

Comment on Facebook

Kafeja ambasadore e Italisë në botë që nga Shtetet e Bashkuara, Europë e Japoni dhe marka më jetëgjatë e kafes në itali, që përcillet prej 4 gjeneratash që nga viti 1882 në familjen Vergnano, Urime Caffè Vergnano Albania partner i Superbrands Albania

Dynamic Media Tirane has been selected as partner for Superbrand Albanias Choice 2018
Birra Stela has been awarded with Superbrand, Albanias Choice 2018

 

Comment on Facebook

Në Shtator 2006, Stefan & Co, në bashkpunim me kompaninë italiane të dizajnit ADA implementuan ISO 140001-2004 për Birra Stela dhe prej tre vitesh janë Superbrands Albania

SIGAL UNIQA has been awarded with Superbrand, Albanias Choice 2018

 

Comment on Facebook

Këtë vit SIGAL UNIQA Group festoi 20 vjetorin e themelimit me përfshirë 900 zyra dhe mbi 1500 punonjës dhe më shumë se 1 Milion klientë në Shqipëri, Kosovë e Maqedoninë e Veriut. Faleminderit Superbrands Albania

Rejsi Farma has been awarded with Superbrand, Albanias Choice 2018

 

Comment on Facebook

Misioni i Rejsi Farma mbetet ofrimi i të njëjta medikamenteve që merr ç’do amerikan apo Europian në farmacitë pranë tyre. dhe për të dytin edicion rresht janë fitues të Superbrands Albania

Qafshtama, EHW Group has been awarded with Superbrand, Albanias Choice 2018

 

Comment on Facebook

Qafshtama, EHW Group, eshte uji më i mirë për rikuperimin pas sforcimeve fizike dhe hidratimin e shpejtë të trupit dhe për të tretin vit rresht është fitues i Superbrands Albania

Prosound has been awarded with Superbrand, Albanias Choice 2018

 

Comment on Facebook

Eventet e Prosound janë paraqitur nga shtypi ndërkombëtar profesiona si www.livedesignonline.com, www.mondodr.com, www.installation-international.com, apo www.lsionline.com, duke paraqitur me dinjitet më të mirën e Shqipërisë në Promocion, Stil jete, Ndriçim, Audie & video!

Profesionisti - Agjencia e Punësimit has been awarded with Superbrand, Albanias Choice 2018

 

Comment on Facebook

Të përzgjedhësh kandidatin dhe punën e përshtatshme për individët bazuar në Këshillimin e “Value a Person”, kompania ndërkombëtare me mbi 40 vjet eksperiencë, është risia që Profesionisti - Agjencia e Punësimit sjell në tregun Shqiptar si pjesë e Çelësi Communication

The Plaza Tirana has been awarded with Superbrand, Albanias Choice 2018

 

Comment on Facebook

Ju nuk e dinit që janë plot 190 ambjente të aredueshme në të gjithë lartësinë e 190 kateve që kapin majën më dominuese të Tiranës tek The Plaza Tirana dhe për vitin e dytë rradhas janë fitues Superbrands Albania

Artistic Jewellery Pirro has been awarded with Superbrand, Albanias Choice 2018

 

Comment on Facebook

E dinit që Artistic Jewellery Pirro realizoi dhuratën që ju dorëzua Papës Françeskut dhe krijoi një përkrenare të heroit tonë Gjergj Kastrioti, bazuar në origjinal por të personalizuar me shijet dhe talentin e e të famshmit Pirro!? Urime përsëri si fitues i Superbrands Albania

6 Vellezerit Osmani has been awarded with Superbrand, Albanias Choice 2018

 

Comment on Facebook

Insifa_shpk si pjesë e Insifa Shpk Me një linjë të re prodhimi dhe me hapsira të shumfishuara magazinimi, i përgjigjet me një investim serioz impenjimeve të eksportit drejt vendeve që dikur importonin tek ne! Bashkimi vëllazëror vazhdon të sjellë rezultate të paimagjinueshme më parë! Urime për të tretën herë si fitues Superbrands Albania

Grass Albania has been awarded with Superbrand, Albanias Choice 2018

 

Comment on Facebook

Grass Albania me më shumë se 10 vite eksperiencë, prezente në më shumë se 50 vende të botës, me mbi 3.000 produkte dhe një impjant të shtrirë në 50.000m2, që garanton kapacitet prej 65.000 ton, me cilësinë më të lartë Europiane. Urime fituesi i Superbrands Albania

Grt Group Albania has been awarded with Superbrand, Albanias Choice 2018

 

Comment on Facebook

10 vjet eksperiencë në tregun Europian dhe Ndërkombëtar. Distributor ekskluziv i 10 brandeve të mirnjohura ndërkombëtare dhe tanimë fitues i Superbrands Albania, urime Grt Group Albania

Gjirofarm SH.A has been awarded with Superbrand, Albanias Choice 2018

 

Comment on Facebook

Të prodhosh produkte që udhëheqin shijet e njerëzve dhe janë garant i cilësisë, është vetëm njëra anë. Të fitosh të drejtën e eksportit jashtë vendit është sfidë. Suksese në tregun gjigand Amerikan dhe si fitues Superbrands Albania

Glina has been awarded with Superbrand, Albanias Choice 2018

 

Comment on Facebook

Të pish ujë është jetike, por të pish ujë për t’u kuruar është një domosdoshmëri që vetëm mrekullia Glina mund ta realizojë. Falemidnerit fitues të Superbrands Albania

Load more